Preparaty do dezynfekcji 

Środki do dezynfekcji

Dezynfekcja, czyli odkażanie, polega na likwidacji czynników chorobotwórczych (bakterii, grzybów i wirusów) z dłoni i różnych przedmiotów. Dzięki temu ryzyko rozprzestrzeniania się groźnych chorób zostaje zminimalizowane. Aby proces odkażania był skuteczny i kompleksowy, należy zastosować środki do dezynfekcji rąk i powierzchni.

Preparaty i środki do dezynfekcji stosuje się przypadku placówek medycznych, obiektów publicznych, szkół i coraz częściej - w domowym zaciszu. To dzięki nim zdezynfekujesz skórę oraz zabijesz zarazki i różne formy bakterii i wirusów.

Docelowo środki dezynfekcyjne mają za zadanie niszczyć drobnoustroje chorobotwórcze, tak aby zmniejszyć ryzyko zarażenia wirusami lub bakteriami, przenoszonymi drogą kropelkową. Docelowo powinny zawierać sporą dawkę alkoholu, który radzi sobie z najbardziej „żywotnymi” mikroorganizmami.

W ofercie sklepu PomoceDlaSeniora.pl oferujemy sprawdzone preparaty do dezynfekcji skóry i powierzchni. Dzięki dostępnym produktom na bazie alkoholu, będziesz mógł użyć ich w różnorodnym środowisku – zarówno w domu, jak i na spacerze i w komunikacji miejskiej.

Płyn do dezynfekcji rąk

Skuteczne preparaty i środki dezynfekujące powinny posiadać minimum 60% alkoholu. Skład, często z domieszką chloru, docelowo musi być bezpieczny dla dzieci i zwierząt, które mają kontakt z tą grupa produktów.

Środek dezynfekcyjny do rąk może przyjąć formę żelu, sprayu, kremu lub pasty, którą nakłada się bezpośrednio na skórę. Jego poręczna formuła umożliwia stosowanie w domu, w przestrzeni publicznej, w komunikacji miejskiej, a także w sklepach, szpitalach, klinikach. Środki do używania na skórę mają też inny rodzaj opakowania (przeważnie mniejszy) oraz przyjemniejszy zapach, który nie drażni podczas używania.

Preparaty do dezynfekcji powierzchni

Środki bezalkoholowe stworzone zostały z myślą o skórze alergicznej. Stosuje się je także w sytuacjach, gdy dezynfekcja powierzchni wymaga specjalistycznych i wyjątkowych produktów. Płyny, które nie zawierają alkoholu są idealne dla powierzchni delikatnych, złożonych z wyjątkowej struktury. Tak specjalistyczne środki dezynfekujące stosuje się do np. czyszczenia wyrobów medycznych lub do dezynfekcji narzędzi w ofercie placówek medycznych.

W przypadku pytań o dostępne warianty środków zapewniających dezynfekcję, zachęcamy do kontaktu z naszym sklepem.

Jak przeprowadzić dezynfekcję?

Dezynfekcję można przeprowadzić za pośrednictwem środków chemicznych na bazie alkoholu lub bezalkoholowych (tzw. środki do dezynfekcji albo preparaty do dezynfekcji) albo czynników fizycznych takich jak wysoka temperatura czy promieniowanie UV. Zdezynfekować należy przede wszystkim powierzchnie i przedmioty często dotykane przez różnych ludzi, np. klamki, przyciski windy, poręcze, ale również długopisy i inne akcesoria biurowe.

Warto pamiętać, że groźne drobnoustroje dostają się na powierzchnie po bezpośrednim dotknięciu przez osobę, która miała kontakt z zarazkami (sama nawet nie musi być chora). Wystarczy nawet, że nosiciel oddycha w pomieszczeniu – wydycha on nie tylko powietrze, ale i patogeny, które następnie osiadają na różnych przedmiotach. Środki do dezynfekcji rąk oraz preparaty do dezynfekcji powierzchni zabijają znajdujące się na nich drobnoustroje.

Środki do dezynfekcji powierzchni

Środki do dezynfekcji powierzchni zazwyczaj są umieszczane w wygodnych i praktycznych butelkach z atomizerem, co znacznie ułatwia ich zastosowanie. Niektórymi z nich można pryskać powierzchnie przeznaczone do kontaktu z żywnością, a innymi nie, dlatego przed zakupem warto sprawdzić informacje od producenta. Bardzo wygodnym i praktycznym produktem są chusteczki nasączone środkiem dezynfekującym – idealnie nadają się do szybkiego odkażenia np. biurka, klawiatury czy innych mniejszych powierzchni.

Zadbaj o swoje zdrowie – wybierz preparaty do dezynfekcji skóry ze sklepu PomoceDlaSeniora.pl!

Więcej
Jest 4 produktów.
Jałowe gaziki dezynfekujące odkażające nasączone alkoholem 100 sztuk Delikatne sterylne płatki z miękkiej włókniny nasączone 70% alkoholem izopropylowym stosowane do dezynfekcji wyrobów medycznych. Wyrób jednorazowego użytku Gaziki włókninowe nasączone 70% alkoholem izopropylowym. Sprawdzą się do dezynfekcji niewielkich powierzchni, dezynfekcji skóry...
Czytaj więcej o produkcie
1 399,00 zł
Dezynfekcyjna lampa przepływowa UV-C Sterillon 72W Przepływowe lampy UV-C STERILON FLOW 72W wykorzystując światło ultrafioletowe (UV-C), są jednym z najskuteczniejszych urządzeń zdolnym usunąć z otoczenia wirusy, bakterie, grzyby lub zniszczyć DNA czy RNA wszelkich mikroorganizmów, które zostaną poddane naświetleniu. Dostępne są jako produkty...
Czytaj więcej o produkcie
Brak
29,99 zł
29,99 zł
Brak
Spray do mycia i dezynfekcji powierzchni MEDISEPT Velox Top AF UWAGA PRODUKT WYSYŁANY JEST BEZ SPRYSKIWACZA! Velox® Top AF to alkoholowy płyn do mycia i szybkiej dezynfekcji małych powierzchni (fotele zabiegowe, stoły operacyjne, aparatura medyczna oraz końcówki stomatologiczne przed procesem sterylizacji). Przeznaczony również do stosowania w...
Czytaj więcej o produkcie
Brak
42,00 zł
42,00 zł
Brak
Medilab PHAGO GEL Wodno-alkoholowy żel do higienicznej i chirurgicznej dezynfekcji rąk - pojemność 1 L Żel do dezynfekcji Phago’Gel to wodno-alkoholowy preparat przeznaczony do higienicznej i chirurgicznej dezynfekcji rąk metodą wcierania. Preparat wykazuje działanie: bakterio-; drożdżako-; grzybo-; prątkobójcze oraz wirusobójcze (Polio, Adeno, Noro) już...
Czytaj więcej o produkcie
Pokaż 1 - 4 z 4 produktów
Lista życzeń Koszyk
Kontakt 531 955 585
[email protected]