Temblaki 

Temblaki na rękę

W przypadku urazu kończyny górnej lekarz lub fizjoterapeuta może zalecić noszenie temblaka na rękę lub bark. W naszej ofercie sprzedażowej dostępny jest duży wybór tego rodzaju akcesoriów medycznych, dzięki czemu znalezienie modelu odpowiedniego względem potrzeb danego pacjenta nie powinno sprawić najmniejszej trudności! Oferujemy ponadto duży wybór rozmiarowy, tak dla osób dorosłych, jak i dzieci. Wszystkie produkty w sprzedaży są nowe i objęte gwarancją.

Urazy ortopedyczne oraz skręcenia stawów to popularne dolegliwości osób aktywnych, uprawiających sporty, biegających lub grających w gry zespołowe, ale też pojawiają się u osób starszych, u których stawy bywają osłabione i podatne na uszkodzenia. Leczenie takich dolegliwości wymaga stosowania specjalnych usztywnień, dzięki którym staw zostaje utrzymany we właściwej dla niego pozycji i nie jest narażony na przeciążenia. Do stabilizacji stawów służą temblaki na rękę, które znajdziecie państwo w ofercie naszego sklepu w wielu różnych formach i do różnych zastosowań. Kategoria tych specjalistycznych ortez obejmuje bogaty wybór temblaków przeznaczonych do leczenia zwichnięcia stawu łokciowego, w przypadku złamań, gdy konieczne jest unieruchomienie określonego stawu lub po zdjęciu opatrunku gipsowego. Wszystkie nasze temblaki na bark i rękę wyróżniają się jakością, trwałą konstrukcją, wykorzystywaniem profesjonalnych materiałów (w tym włókniny polipropylenowej).

Temblaki na bark

Temblak ortopedyczny jest dość prostym w swojej konstrukcji wyrobem medycznym, którego celem jest odpowiednie podparcie i podtrzymanie uszkodzonej kończyny górnej. Głównym elementem temblaka jest specjalny rękaw czy też kieszeń, w której umieszczana jest ręka. Za jej podtrzymywanie odpowiada pasek mocowany na drugim, zdrowym ramieniu. Sposób zakładania/zapinania szelki zależy oczywiście od modelu temblaka na rękę.

Temblak na bark i temblak na rękę jest dość prosty w użyciu i nie wzmaga dodatkowej wprawy w zakładaniu. Nowoczesne akcesoria wykonane są z materiałów hipoalergicznych, dobrze przepuszczających powietrze i nadających się do czyszczenia. W ofercie naszego sklepu znajdziesz też tymczasowy temblak z chusty, idealny w przypadku nagłych urazów i konieczności unieruchomienia kończyny na czas, na przykład, dotarcia na oddział ratunkowy.

Temblaki kończyny górnej te sprawdzają się też w rehabilitacji po złamaniach, operacjach, po urazach tkanek miękkich i innych tego typu dysfunkcjach. W ofercie posiadamy modele, które można dowolnie prać w suszarce bębnowej.

Temblak stosuje się także po zabiegach operacyjnych, w okresie rehabilitacji oraz przy innych chorobach współtowarzyszących. Dzięki nim możliwe jest podtrzymanie i noszenie uszkodzonej kończyny, wzmacniając tym samym bark.

Temblak ortopedyczny

Istnieje szereg wskaza, aby nosić temblak. Każdego rodzaju uraz, w tym złamanie, ale też uraz pooperacyjny mogą wymagać regularnego noszenia takich akcesoriów, aż do momentu rekonwalescencji. Stąd też znajdziesz w naszym sklepie temblak na rękę w gipsie (pozwalający znacznie odciążyć bark, który musi utrzymać ciężar opatrunku gipsowego) czy temblak z chusty na lżejsze urazy.

Temblak na złamaną rękę pomaga w leczeniu obojczyka, nadgarstka i ramienia. Ich profesjonalne i trwałe wykonanie pozwala przyśpieszyć rekonwalescencję lub podjętą rehabilitację. W przypadku pytań o dostępne warianty i produkty zachęcamy do kontaktu.

Więcej
Jest 4 produktów.
Wykonany z wytrzymałej, innowacyjnej siatkowej tkaniny Zapewnia unieruchomienie oraz podtrzymanie kończyny. Polecany przy konieczności podtrzymania i unieruchomienia kończyny górnej, a w szczególności po zdjęciu unieruchomienia gipsowego jako opatrunek doraźny w przypadku złamania kości przedramienia lub zwichnięcia stawu łokciowego, szczególnie polecany...
Czytaj więcej o produkcie
Actimove Mitella Eco Temblak ramieniowy wykonany z bawełnianego materiału , z ujęciem kciuka. Dzięki uniwersalnemu dopasowaniu i łatwemu systemowi zakładania nie sprawia trudności w samodzielnym ubieraniu przez pacjenta. Wskazania: Do podtrzymywania opatrunku gipsowego Po zdjęciu gipsu - podczas rehabilitacji Doraźnie przy zwichnięciu stawu łokciowego czy...
Czytaj więcej o produkcie
Temblak z miękkim naramiennikiem Wykonany z wytrzymałej tkaniny w opatentowanej technologii POLIYOU, z miękkim naramiennikiem oraz z regulowaną długością „ramienia”. Dzięki zastosowaniu regulacji długości naramiennika istnieje możliwość podtrzymania kończyny na właściwej wysokości. System zapinania oraz użyte materiały gwarantują pełen komfort...
Czytaj więcej o produkcie
Wykonany z wytrzymałej, innowacyjnej tkaniny w opatentowanej technologii POLIYOU Zapewnia unieruchomienie oraz podtrzymanie kończyny Szczególnie polecany przy konieczności podtrzymania i unieruchomienia kończyny górnej, a w szczególności po zdjęciu unieruchomienia gipsowego jako opatrunek doraźny w przypadku złamania kości przedramienia lub zwichnięcia...
Czytaj więcej o produkcie
Pokaż 1 - 4 z 4 produktów
Lista życzeń Koszyk
Kontakt 531 955 585
[email protected]