Schodołazy gąsienicowe i krzesełkowe dla niepełnosprawnych
Największym ograniczeniem osoby poruszającej się na wózku inwalidzkim są bariery architektoniczne w postaci schodów. Już mieszkanie na parterze stwarza poważne problemy z wyjściem na ulicę, a jeśli mieszkanie znajduje się wyżej, konieczna bywa pomoc drugiej osoby, która musi wykazać się krzepą fizyczną, aby sprowadzić na dół wózek z jego właścicielem. Jeszcze bardziej problematyczne bywa wniesienie lub wciągnięcie tego wózka na górę. Z podobnymi problemami borykają się też młode mamy, które muszą poradzić sobie z dziecięcym wózkiem w blokach bez wind i w starym budownictwie.
Nowoczesne schodołazy kroczące dla niepełnosprawnych i schodołazy gąsienicowe, jakie znajdziecie Państwo w tej kategorii naszego asortymentu to rewelacyjne urządzenia, które sprawiają, że osoba niepełnosprawna staje się całkowicie samowystarczalna.
Urządzenia te pozwalają na „zejście” po schodach z wyższych pięter bez potrzeby opuszczania wózka. Dzięki takim nowoczesnym rozwiązaniom możecie Państwo zapomnieć o męczącym znoszeniu wózka wraz z jego użytkownikiem i narażaniu na szwank także własnego zdrowia. Dostępne w naszej ofercie schodołazy kroczące dla niepełnosprawnych przeznaczone są też dla osób, które poruszają się samodzielnie, ale mają problemy z pokonywaniem schodów. Urządzenia wyposażone są w specjalne krzesełko, na którym można usiąść i komfortowo przenieść się kilka kondygnacji niżej. Większość schodołazów pokonuje około 30-40 stopni na minutę i posiada zasięg do 2500 stopni. W asortymencie znajdziecie też Państwo akcesoria do schodołazów – pasy bezpieczeństwa i zagłówki. Proponowane urządzenia można też wykorzystywać do sprowadzania wózków dziecięcych.
Schodołaz gąsienicowy ma za zadanie pomóc w bezpiecznym transportowaniu pacjentów. Ze względu na swoje mechanizmy, może pokonywać schody o nachyleniu od 35 stopni, podnosząc lub opuszczając osobę ważącą powyżej 100kg. Zasadniczą kwestią, różnicą go ze schodołazem krzesełkowym, jest brak mobilności. Oznacza to, że mechanizm montuje się na stałe, na określonych schodach, a następnie uruchamiany w koniecznych sytuacjach. Mechanizm nie działa cały czas i może nie być używany, gdy pacjent nie potrzebuje takiej formy pomocy. Co ważne, schodołaz można demontować, rozkładając na kilka części, a następnie montować w innym, dedykowanym miejscu. Schodołaz krzesełkowy z kolei, ze względu na swoją zwrotność i lekkość, służyć może na schodach o różnych stopniach nachylenia.