Nożyczki 

Nożyczki dla niepełnosprawnych

Obcinanie paznokci potrafi sprawiać problem nawet osobom sprawnym i dorosłym, szczególnie, jeśli są to paznokcie u nóg. Problemem jest nie tylko samo operowanie nożyczkami (co w przypadku osób mniej sprawnych może być trudne do wykonania), ale także konieczność schylania się. Poważną przeszkodą jest też ograniczony zakres ruchu, przez który osoba starsza lub niepełnosprawna nie może wykonywać złożonych czynności. Oznacza to, że obcinanie paznokci może być niewykonalne nawet w pozycji siedzącej. Samodzielność dla osób starszych jest niezwykle ważna, dlatego zamiast prosić bliskich o pomoc w tej intymnej czynności higienicznej, mogą skorzystać z oferty naszego sklepu, jaką są cążki do paznokci lub specjalne nożyczki z długimi uchwytami.  Zachęcamy, aby zobaczyć jakie nożyczki dla niepełnosprawnych przygotowaliśmy w poniższej, bogatej ofercie.

Nożyczki dla seniora

Kategoria nożyczek obejmuje rozmaite narzędzia do obcinania, zaprojektowane z myślą o osobach o mniej sprawnych dłoniach lub ograniczonej możliwości schylania się czy unoszenia nóg. Długie uchwyty, które posiadają nasze nożyczki dla niepełnosprawnych, ułatwiają sięganie do paznokci nóg, a obcinanie ich jest o wiele prostsze i bardziej komfortowe. Z kolei nożyczki samootwierające się pomogą w uporaniu się z czynnością obcinania paznokci lub cięcia osobom, u których sprawność dłoni ograniczona jest wyłącznie do podstawowych ruchów. Nożyczki dla seniora wymagają jedynie ściskania całą dłonią, bez potrzeby precyzyjnego operowania palcami. W naszym sklepie znajdziecie też Państwo doskonały obcinacz do paznokci na stół, konstrukcją przypominający tradycyjny biurowy zszywacz lub dziurkacz i działający na podobnej zasadzie. Produkty z tej kategorii nie tylko usprawnią obcinanie paznokci uniezależniając osoby starsze od bliskich, ale też przydadzą się w wielu innych sytuacjach wymagających przecięcia papieru, plastra opatrunkowego czy otwarcia torebki z przyprawą. Ponadto nożyczki z długą rączką nie wymagają wykonywania złożonych ruchów, dzięki czemu proces jest łatwiejszy i mniej obciążający dla naszych stawów.

Więcej
Jest 2 produktów.
Nożyczki do paznokci u stóp z długą rączką dla seniora Dzięki tym nożyczkom z długą rączką obcinanie paznokci u nóg już nie będzie przykrym obowiązkiem. Urządzenie to prosta konstrukcja oparta na długiej i wygodnej rączce zapewniającej stabilizacje ręki podczas tych czynności. Nożyczki do paznokci u stóp z długą rączką to komfort dla każdego seniora oraz...
Czytaj więcej o produkcie
Brak
54,00 zł
54,00 zł
Brak
Obcinacz do paznokci zaprojektowany, aby pomóc osobom z ograniczoną sprawością ruchową. Zamontowany na podstawie z tworzywa sztucznego z antypoślizgowym dołem nadającym stabilność.Wykończenie wykonane z miękkiego tworzywa daje komfort podczas obcinania paznokci. Obcinacz posiada okrągłe ostrza, aby uniknąć ostrych krawędzi paznokci.  
Czytaj więcej o produkcie
Pokaż 1 - 2 z 2 produktów
Lista życzeń Koszyk
Kontakt 531 955 585
[email protected]