Pasy biodrowe  

Pasy biodrowe i ortezy na udo

Urazy ortopedyczne to popularne dolegliwości osób aktywnych, uprawiających sporty, biegających lub grających w gry zespołowe, ale też pojawiają się u osób starszych, u których stawy bywają osłabione i podatne na uszkodzenia. Wśród szczególnie bolesnych i trudnych są urazy w przestrzeni biodrowej, która wymaga wsparcia w rehabilitacji i dalszych krokach leczenia. Zalecanie takich dolegliwości wymaga stosowania specjalnych usztywnień — tj. stabilizatory biodra — dzięki którym staw zostaje utrzymany we właściwej dla niego pozycji i nie jest narażony na przeciążenia.

Orteza na udo i stabilizator biodra

Do stabilizacji stawów służą ortezy stawu biodrowego (lub stabilizatory biodra), które znajdziecie państwo w ofercie naszego sklepu w wielu różnych formach i do różnych zastosowań. Kategoria ortez obejmuje bogaty wybór produktów przeznaczonych do leczenia urazów w obrębie kości miednicy, uda i biodra.

Proponowana przez nas orteza uda wyróżnia się trwałością i wysoką jakością. Dzięki jej konstrukcji udo zyskuje masywne wsparcie, zapobiegając przesuwaniu się stawów, ścięgien i mięśni.

Jeśli więc potrzebujesz dodatkowego wsparcia - doskonale sprawdzi się orteza na udo lub orteza na biodro.

Orteza stawu biodrowego

Orteza na udo sprawdza się też w rehabilitacji po złamaniach, operacjach, w przypadku uszkodzenia ścięgna i innych tego typu dysfunkcjach. Proponowane przez nas pasy biodrowe to doskonałe wsparcie po operacjach, takich jak plastyka czy wymiana biodra. Z tego też względu lekarze rekomendują pasy biodrowe w procesie koniecznej pionizacji lub nauki chodzenia, po odbytej operacji lub po zastosowaniu endoprotezy.

Odpowiednio dostosowane pasy biodrowe uruchamiają stawy, kontrolują ich ruch, minimalizują ból i zapewniają pełną kontrolę, tak cenną w przypadku rekonwalescencji i dalszych działań zdrowotnych.

Tego typu orteza na biodro stosowana jest po zabiegach operacyjnych i w okresie rehabilitacji, gdzie konieczne jest zapewnienie rozwiązania, które niwelowałoby ryzyko pogłębiania schorzenia. W kategorii znajdziecie też Państwo kołnierze ortopedyczne w wielu odmianach, ortezy kończyn górnych, kciuka, ortezy dynamiczne dla różnych stawów i stabilizatory łopatki czy obojczyka po złamaniach i operacjach.

Jaki stabilizator biodra wybrać? W przypadku pytań o dostępne produkty i ofertę, którą budują rekomendowani producenci - zachęcamy do kontaktu.

Więcej
Jest 2 produktów.
Orteza lędźwiowo-krzyżowa    Orteza wykonana z oddychającego materiału, posiada tylne podwójne skośne taśmy dociągowe zapinane z przodu na velcro oraz półelastyczne sztywniki tylne i zapięcie na taśmę velcro. Zastosowanie: Lumbago, Lumbosciatica (ischias), Spondylolisis (kręgoszczelina), Spondyloarthrosis, osłabienie mięśni, zmiany degeneracyjne,...
Czytaj więcej o produkcie
Brak
258,00 zł
258,00 zł
Brak
Orteza wspomaga proces leczenia i rehabilitacji w przypadku urazów, chorób i dysfunkcji stawu biodrowego poprzez zapewnienie kontroli zakresu ruchów oraz  kompresję tkanek miękkich  okolicy stawu biodrowego. Pooperacyjna kompresja biodra po zespoleniach złamań międzykrętarzowych, pooperacyjna kompresja biodra po osteotomiach międzykrętarzowych oraz...
Czytaj więcej o produkcie
Pokaż 1 - 2 z 2 produktów
Lista życzeń Koszyk
Kontakt 531 955 585
[email protected]