Maski antysmogowe 

Maski Antysmogowe

Smog jest jednym z wiodących problemów XXI wieku, a Polska pozostaje od lat w czołówce europejskiej, jeśli chodzi o słabą jakość wdychanego powietrza. Statystyki prowadzone przez WHO potwierdzają te rankingi, wskazując, że to właśnie w naszym kraju wielokrotnie przekracza się normę stężenia pyłu PM2,5. Nic więc dziwnego, że od lat podejmujemy wiele działań prowizorycznych, których celem jest poprawić stan naszej atmosfery. Obok wybierania ekologicznych źródeł ogrzewania sięgamy po maski antysmogowe, które pozostają jedną z najlepszych form ochrony przed tzw. pyłami zawieszonymi. Ich wybór powinien być więc oczywisty, zwłaszcza w okresie grzewczym (tj. jesienno-zimowym). Twoja przyszła maska antysmogowa musi posiadać certyfikat Państwowego Instytutu Badawczego oraz powinna przejść odpowiednie, niezależne testy laboratoryjne. Odpowiednie materiały oraz spełnienie powyższych wymogów dyktowane jest stanem zanieczyszczonego powietrza, które w Polsce klasyfikowane jest jako skrajnie złe.

Maska antysmogowa to rozwiązanie dla osób, prowadzących zdrowy styl życia, które chcą oddychać czystym powietrzem. Jej konstrukcja chroni drogi oddechowe przed zanieczyszczonym i zainfekowanym powietrzem, podczas aktywności na zewnątrz. Wyposażone w wysokiej jakości filtr, który zatrzymuje ponad 99% szkodliwych substancji w tym smog, ogrom szkodliwych cząstek, pyłu oraz wirusów. Dlaczego więc warto posiadać maskę w okresie grzewczym (i nie tylko)?


Cechy masek antysmogowych

Maska antysmogowa wyposażona jest w wysokiej jakości filtry i zaawansowaną technologię, dzięki której możliwe jest filtrowanie zanieczyszczeń z powietrza. Najwyższej jakości filtry wychwytują nawet ponad 99% szkodliwych pyłów, kurzu, spalin, cząstek dymu i pozostałych zanieczyszczeń, pochodzących z wdychanego powietrza (również pm10). Maski przeciwsmogowe pozwalają odetchnąć czystym powietrzem, bez względu na inne, choroby współistniejące. Ich forma oraz certyfikaty zostanie doceniona zarówno przez osoby chore - cierpiące na astmę lub choroby układu oddechowego - jak i zdrowe. Maskę antysmogową noszą więc zarówno seniorzy, jak i osoby aktywne - uprawiające np. jogging. Dzięki filtrom węglowym, pochłaniającym zanieczyszczenia w różnych rozmiarach, przebywając na dworze nie musimy przejmować się pyłami z grupy PM10, aerozolami i smogiem. Dodatkowo przyjemny materiał, z którego wykonywane są maski przeciwsmogowe zapewniają komfort podczas wielogodzinnego noszenia oraz wymieniania filtrów, nadając jej drugiego "życia".

O komforcie maski antysmogowej stanowi nie tylko filtr węglowy, ale także anatomiczny kształt powłoki, odpowiednie "zapięcie" - dopasowane do kształtu głowy, odporny materiał - na tyle elastyczny, aby dostosować się do budowy nosa i starannie zaprojektowane szwy, które zapobiegają otarciom. W naszych maskach antysmogowych dyskomfort noszenia jest naprawdę niewielki.

Kupując maskę antysmogową zwróć uwagę na jej rozmiar, rodzaj filtrów, materiały i obecność certyfikatów. Właściwości tych powinny przestrzegać zarówno osoby aktywne, jak i seniorzy.

Właściwości maski antysmogowej a wirusy

Maski z domieszką węgla aktywnego mogą pełnić zabezpieczanie przed wirusem (np. Covid 19), stanowiąc za doliny filar ochrony zdrowia. O ich skuteczności stanowi klasa użytych filtrów. Tak oto klasa FFP1 (dotycząca półmasek) zatrzymuje podstawowe elementy zanieczyszczenia - np. nietoksyczne pyły i spore cząstki. Klasa FFP2 chroni nas przed w stopniu dostatecznym (niestraszne jest więc nam zanieczyszczone powietrze, ale nadal nie możemy traktować jej jako maski przeciw np. Covid 19). Badania masek, jakości powietrza, zapotrzebowania osób i ochrony twarzy przed czynniki zewnętrznymi udowodniły, że najskuteczniejsze są maski w typie FFP3. To one "nie boją się" pyłów, zanieczyszczeń, dymu tytoniowego, cząstek i smogu, a także posiadają filtr węglowy i dodatkową ochronę przed wirusami (np. Covid 19).

Maska antysmogowa powinna więc być dostosowana do potrzeb i oczekiwań jej użytkownika. Zwróć więc uwagę na filtr, klasy i rodzaj zanieczyszczenia w powietrzu. W szerokiej ofercie wybrać możesz maski mniej i bardziej przepuszczalne. Ostatecznie każda maska antysmogowa może spełniać swoją rolę - pod warunkiem, że posiada filtr i spełnia warunki produkcji (polskim certyfikatem potwierdzającym skuteczność masek jest ten wydany przez niezależny Instytut Badawczy CIOP). Instytut przeprowadza złożone i wymagające testy, dzięki którym maska spełnia wymagania antysmogowe. Odpowiednikiem powyższego podziału jest trójpodział oznaczony symbolami: N95 (filtr gwarantujący ochronę przed mikrocząsteczkami na poziomie 95%), N99 i N100 (dotyczący masek ze skutecznością na poziomie 99,97%).

Maski te są doskonałe dla zarówno dzieci, dorosłych (w tym osób aktywnych) i seniorów. Pamiętaj jednak, że maski przeciwpyłowe nie zapewniają dożywotniej ochrony. Skuteczność filtracji jest ograniczona czasowo - zwłaszcza, jeśli przeznaczymy je do codziennego użytku. Kupując oddzielnie filtry wielokrotnego użytku musimy kierować się podobnymi właściwościami jak w przypadku kupowania "kompleksowych" masek antysmogowych.

Maski przeciwsmogowe i filtry

Filtry, nawet najwyższej jakości, nie są dożywotnie i stanowią integralną, wymienną część maski. Kupując więc maski antysmogowe warto zwrócić uwagę na opis producenta oraz informację o żywotności filtra. Szacuje się, że ten średnio chroni nas przez od 6 do 10 godzin ciągłego użytkowania. Informacja ta jest niezwykle istotna dla osób aktywnych, którzy zabierają jedną maskę na całodzienną wyprawę.

Ze względu na tą żywotność w maskach antysmogowych możliwe jest wymienianie filtrów. Warto robić to tak często, jak wskazuje producent lub zalecenia lekarz. Szacuje się, że znaczny procent użytkowników zapomina wymieniać filtr w odpowiednim czasie, narażając się więc na dostawanie się pyłów i smogu. Pamiętając, że maski wykazują się właściwościami przeciwpyłowymi, są wielokrotnego użytku i zatrzymują szkodliwe cząsteczki (w tym pm10) - wymiana filtra jest istotnym filarem naszego zdrowia. Nieregularna wymiana powoduje, że w filtrach zatrzymują się zanieczyszczenia (bakterie, drobnoustroje) niebezpieczne dla naszego układu oddechowe. Konieczność ich wymiany dotyczy półmaski klasy 1, 2 i 3.

Wiedząc jak ważne jest nasze zdrowie, chcąc zapewnić najwyższą jakość i zdając sobie sprawę jak niebezpieczny jest smog przygotowaliśmy bogatą ofertę masek antysmogowych. Zadbaliśmy o to, aby spełniały najwyższe wymagania jakości, chroniły przed zanieczyszczonym powietrzem, posiadały wymienny filtr i przylegały starannie do twarzy. Dostępne w naszym sklepie maski nosić mogą dzieci i seniorzy, którzy w naturalny sposób powinny unikać poszczególnych składników smogu. W przypadku pytań wobec dostępnych masek - zapraszamy do kontaktu i zadawania pytań.

Więcej
Jest 2 produktów.
Maska jest wyrobem medycznym zarejestrowanym w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Budowa Została wykonana z miękkiej bawełny, aby nie podrażniać skóry twarzy w trakcie noszenia. Dwa zawory wentylacyjne ułatwiają oddychanie oraz odprowadzają wilgoć. Elastyczne metalowe wzmocnienie w górnej części maski...
Czytaj więcej o produkcie
Brak
23,99 zł
23,99 zł
Brak
Filtr z aktywnym węglem klasy N95 stanowi serce naszej maski antysmogowej NORMAL Zatrzymuje on 99% zanieczyszczeń, w tym pyły PM2,5 oraz PM10. Jego skuteczność potwierdzają wyniki badań przeprowadzonych w amerykańskim Instytucie Nelsona. Aktywny węgiel zatrzymuje niebezpieczne dla organizmu związki chemiczne, a technologia meltblown, nadaje włóknom...
Czytaj więcej o produkcie
Pokaż 1 - 2 z 2 produktów
Lista życzeń Koszyk
Kontakt 531 955 585
[email protected]