Poruszanie kończyn 

Poruszanie kończyn - Pomoce Dla Seniora

Osoby niepełnosprawne, poruszające się na wózku inwalidzkim, albo seniorzy, którzy mają problemy z ograniczoną sprawnością kończyn dolnych każdego dnia pokonują bariery związane ze zmianą pozycji z siedzącej na leżącą. Poważny problem dla wielu z nich stanowi podniesienie nóg na poziom łóżka z powodu ich bezwładności lub braku dostatecznej siły na wykonanie tego zadania. W takich sytuacjach, powtarzających się po kilka razy w ciągu dnia, angażowanie bliskich lub opiekunów nie jest konieczne, bowiem problem pomogą pokonać specjalne akcesoria do podnoszenia nóg. Przemieszczenie kończyn można wykonać za pomocą znajdującego się w naszym sklepie prostego rozwiązania, jakim jest uchwyt do podnoszenia nogi. Uchwyt w postaci szerokiej taśmy z pętlą umożliwia umieszczenie w niej stopy oraz podciągnięcie jej do góry drugim końcem.

 

 

To proste rozwiązanie sprawdzi się zarówno w przypadku osób częściowo sparaliżowanych, jak i niewydolnych ruchowo, ale również może być wykorzystywane przez osoby ze złamaniami kończyn, które umieszczono w opatrunku gipsowym. Bezwładne kończyny, zarówno górne jak i dolne, mogą sprawiać wiele problemów podczas pozornie prostych, codziennych zajęć, dlatego w tej kategorii znajdziecie państwo praktyczne rozwiązania, dzięki którym senior lub osoba niepełnosprawna doskonale poradzi sobie sama. Wszystkie produkty do poruszania kończyn w tej kategorii są sprawdzonymi w praktyce rozwiązaniami, gwarantując tym samym funkcjonalność i doskonałe efekty w praktyce. Z ich pomocą nie tylko zapewnicie Państwo więcej samodzielności seniorowi, ale też sami zyskacie trochę więcej czasu.

Więcej
Jest 1 produkt.
0 Recenzje
 210 produktów już sprzedanych.
Przyrząd do podnoszenia nogi pomaga w prosty sposób umieścić kończyny na łóżku lub stole. Stopę umieszcza się w pętli na końcu, a następnie pomagając sobie rękoma w prosty sposób można przenosić nogę. Pętla jest spora co umożliwia umieszczenie spuchniętej a nawet zabandażowanej lub zagipsowanej stopy. Długość: 105cm  
Pokaż 1 - 1 z 1 produktu
Lista życzeń Koszyk
Kontakt 531 955 585
sklep@pomocedlaseniora.pl
5% rabatu

Newsletter

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% zniżki na zakupy