Dozowanie kropli do oczu 

Zakraplacze do oczu


W ofercie sklepu Pomoce Dla Seniora znajdują się profesjonalne zakraplacze do oczu, które znacznie ułatwiają wprowadzanie kropli do oka - np. poprzez ściśnięcie balonika z odpowiednim preparatem lub lekiem. Produkty stworzone zostały z myślą o osobach starszych, cierpiących na schorzenia neurologiczne (np. choroba Parkinsona) oraz o osobach bojących się aplikować krople do gałki ocznej. Dzięki funkcji płukania oka będziemy mogli w łatwy sposób wprowadzić lek, minimalizując strach, a dostosowywany dozownik lub pipeta służy do przenoszenia odpowiednich substancji, chroniąc tym samym nasz narząd wzroku. Nasze zakraplacze wykonane są z naturalnych tworzyw, dzięki czemu są całkowicie bezpieczne.
Ludzkie oko wysycha, na skutek czego odczuwamy nieprzyjemny dyskomfort i ból. W walce z uczuciem “piasku w oku” pomoże nam jego regularne nawilżanie i pielęgnowanie. Przesuszone lub zaczerwienione gałki to częsty problem, szczególnie wśród osób starszych i pracujących na ekranach komputerów. Podrażnienie może powodować zarówno nieprzyjemny dyskomfort, jak i poważne kłopoty z widzeniem. Starannie zaprojektowany zakraplacz do oczu sprawdzi się zarówno dla osób starszych jak i dla osób po urazach, zabiegach czy operacjach w obrębie gałki ocznej.


Zakraplacz do oczu


W ofercie znajdziecie też Państwo przyrząd do płukania oka – gumowa końcówka jest bezpieczna dla oka i ułatwia spływanie preparatu, wprost na siatkówkę. Ten niewielki i poręczny gadżet służy do bezpiecznego aplikowania do oka kropli, maści lub soli fizjologicznej. Poprzez zwolnienie nacisku możemy dobrowolnie dozować sobie dany preparat, nawet pomimo występującej, mniejszej koordynacji ruchowej. Zakraplacz do oczu pomaga nawilżać narząd, łagodząc i minimalizując jego pieczenie lub swędzenie. Posłuży on osobom starszym, ale także dzieciom, którym aplikacja leku jest utrudniona – głównie ze względu na strach, nerwowe mruganie lub nieumiejętność samodzielnego zażywania.
W jaki sposób używać zakraplacz do oczu? Obie części zakraplacza należy rozdzielić, następnie ściśnij ssawkę i zanurz końcówkę zakraplacza w przygotowanym płynie. Płyn zassij poprzez zwolnienie nacisku, na końcu zaapikuj odpowiednią dawkę poprzez ściśnięcie balonika lub pompki, tak aby lekarstwo wydostało się kroplami przez otwór na końcu rurki dozownika. Co istotne - przed pierwszym oraz każdym następnym użyciem obie części zakraplacza należy rozdzielić i zanurzyć w gorącej wodzie. Dzięki kilkuminutowemu odkażaniu mamy pewność, że nie przeniesiemy do gałki ocznej bakterii lub zanieczyszczeń. Ponadto unikaj bezpośredniego kontaktu rąk oraz zachowaj bezpieczną odległość wyrobu od oka.
Jak więc widać - działanie preparatów jest bardzo proste. Dzięki temu niepozornemu gadżetowi ułatwiamy sobie precyzyjną czynność, ale także w swobodny sposób dozujemy zalecaną dawkę leku.

Więcej
Brak produktów w tej kategorii.
Lista życzeń Koszyk
Kontakt 531 955 585
[email protected]