Pulsoksymetry 

Pulsoksymetry

Zdrowe serce i odpowiednia wydolność układu krążenia to marzenie każdego seniora, dlatego jednym z często wykonywanych testów jest badanie pulsu, wskazującego na pracę tego układu. Wśród prezentów dla babci i dziadka umieściliśmy również propozycję pulsoksymetrów, czyli specjalnych aparatów do pomiarów pulsu, a w bardziej zaawansowanej formie także do badania wysycenia hemoglobiny tlenem, w języku medycznym określanej jako saturacja.

Oferujemy Państwu dwa rodzaje pulsoksymetrów o różnym stopniu rozbudowania funkcji oraz w szerokiej rozpiętości cenowej, dzięki czemu możecie Państwo dostosować swój wybór do potrzeb i możliwości. Dzięki nim walka z chorobami układu oddechowego jest nieco łatwiejsza i efektywniejsza, a proces diagnostyczny - trafniejszy i bezpieczniejszy dla organizmu seniora.

Pulsoksymetr - co to jest i jak działa?

Pulsoksymetry – niewielkie urządzenia, określane także jako saturatory na palec. W ofercie znajdują się modele różnych producentów, przeznaczone do precyzyjnego wykonywania badania w przypadku osób dorosłych oraz dzieci.

Zastanawiasz się, czym jest pulsoksymetr? To niewielkie urządzenie medyczne, które w sposób bezbolesny i bezinwazyjny dokonuje precyzyjnych pomiarów kilku parametrów. Zatem, co mierzy pulsoksymetr?

Niejednokrotnie widać w serialach i filmach medycznych, jak pacjenci mają nakładany na palec niewielki aparat elektroniczny, przez co można zastanawiać się, do czego służy pulsoksymetr. Główną funkcją tego sprzętu jest poprawne wskazywanie bieżącej saturacji krwi pacjenta, czyli poziomu jej wysycenia tlenem. Drugim parametrem, który można za jego pomocą monitorować, jest puls osoby badanej.

Pulsoksymetr wykorzystuje zjawisko pulsoksymetrii – dzięki wysyłaniu fali świetlnych różnej długości możliwe jest określenie, jak bardzo natleniona jest hemoglobina (zredukowana, jak i nasycona hemoglobina inaczej bowiem pochłaniają takie promieniowanie). Jak zatem odczytać wynik z pulsoksymetru? 

Jaki produkt wybrać?

Cena pulsoksymetru nie musi być wygórowana! Dobrej jakości urządzenie, które sprawdzi się w czasie codziennego monitorowania saturacji możesz kupić nawet za kilkadziesiąt złotych. Oczywiście, producenci oferują także modele nieco droższe, które mogą być solidniejsze czy też zapewniać użytkownikowi możliwość zapisywania pomiarów z dłuższego okresu. 

Droższe urządzenia z tek kategorii mogą być wyposażone w moduł Bluetooth, dzięki któremu wyniki mogą być przesyłane bezpośrednio do zewnętrznej aplikacji, zainstalowanej chociażby w Twoim smartfonie.

Poziom saturacji - norma

Odpowiedni poziom saturacji u osoby zdrowej może wahać się w granicach 99-95%. Spadek poniżej tych wartości jest już dużym powodem do niepokoju, natomiast wynik niższy niż 90% jasno wskazuje na trwającą niewydolność oddechową. Przedłużający się stan tego rodzaju prowadzić może do groźnego dla zdrowia i życia niedotlenienia.

Pulsoksymetr napalcowy

Proponowane przez nas urządzenia wyróżniają się wysoką estetyką wizualną, dzięki czemu można je przechowywać w widocznym miejscu. Urządzenia są też lekkie i łatwe w obsłudze oraz mogą być używane zarówno w domu, jak i na powietrzu. To nie tylko doskonałe wsparcie dla osób starszych z problemami zdrowotnymi, ale również dla sportowców preferujących takie dziedziny aktywności, jak alpinizm, narciarstwo, lotnictwo sportowe związane z przebywaniem na dużych wysokościach. Pulsoksymetry nie tylko mierzą stopień nasycenia hemoglobiny tlenem, jak również posiadają możliwość ustawienia wartości granicznych, których przekroczenie oznajmiane jest alarmem, a także zapisu ciągłego pomiarów do 24 godzin. Jeśli bliscy Państwu seniorzy – dziadkowie, rodzice – cierpią na takie schorzenia jak niewydolność serca, astma oskrzelowa, przewlekła obturacyjna choroba płuc lub bezdech senny, z pewnością pulsoksymetr okaże się najlepszym prezentem pozwalającym sprawować stałą kontrolę nad stanem zdrowia.

Wszystkie modele dostępne w sklepie PomoceDlaSeniora.pl wyróżnia dokładność pomiaru, a także dodatkowe funkcjonalności, takie jak np. pamięć pomiaru, alarm dźwiękowy/alarm wizualny sygnalizujący błędny pomiar lub pojawiający się w przypadku podwyższonych poziomów karboksyhemoglobiny, a także wskaźnik zużycia baterii, wykres tętna. Szczególnie popularne są klasyczne, proste pulsoksymetry napalcowe, które pozwalają kontrolować i analizować poziom saturacji.

W przypadku pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu z naszym sklepem. Z przyjemnością doradzimy, jakie funkcje pulsoksymetru odpowiedzą na Państwa potrzeby i oczekiwania.

Więcej
Jest 4 produktów.
Pulsoksymetr napalcowy z dwukolorowym wyświetlaczem OLED Pulsoksymetr napalcowy YK-81C to niezbędna pomoc dla każdego pacjenta zagrożonego obniżonym poziomem tlenu we krwi. Umożliwia dokonanie szybkiego, łatwego i bezinwazyjnego pomiaru zarówno pulsu (PR), jak i poziomu tlenu we krwi (SpO2). Pozwala to na bieżąco kontrolować zmiany poziomu ilości tlenu we...
Czytaj więcej o produkcie
Pulsoksymetr napalcowy JPD-500G HaxePULSOKSYMETR Model: JPD-500G    Pulsoksymetr napalcowy to nowoczesne urządzenie do codziennych pomiarów saturacji u osób dorosłych i dzieci powyżej 4 roku życia. Pulsoksymetr JPD-500G przeznaczone jest do użytku w szerokim zakresie zastosowań w warunkach domowych i szpitalnych. Oprócz wysycenia krwi w tlen, JPD-500G...
Czytaj więcej o produkcie
Pulsoksymetr napalcowy JPD-500D Haxe    Pulsoksymetr napalcowy to bezinwazyjny przyrząd do pomiaru poziomu nasycenia krwi tętniczej tlenem. Za pomocą tego wyrobu medycznego można monitorować saturację u dorosłych i dzieci powyżej 4 roku życia. Pulsoksymetr JPD-500D nadaje się do użytku w domu, szpitalu lub innej placówce medycznej. Na czytelnym...
Czytaj więcej o produkcie
Brak
79,99 zł 119,99 zł
79,99 zł 119,99 zł
Brak
Dokładny pulsoksymetr napalcowy Berry BM1000C z funkcją bluetooth Pulsoksymetr napalcowy pozwala sprawdzić puls oraz poziom wysycenia hemoglobiny tlenem (SpO2). Urządzenie jest małe i kompaktowe, proste w użyciu, niezawodne i trwałe. Wygoda Urządzenie jest niezwykle kompaktowe co w połączeniu z dołączaną smyczka, którą znajdziecie Państwo w zestawie...
Czytaj więcej o produkcie
Pokaż 1 - 4 z 4 produktów
Lista życzeń Koszyk
Kontakt 531 955 585
[email protected]