Taśmy kinezjologiczne 

Taśma kinezjologiczna

Kinesiotaping — dynamiczne plastrowanie — jest metodą terapeutyczną, wykorzystywaną przez doświadczonych fizjoterapeutów. Do jej przeprowadzenia potrzebne są plastry dynamiczne, które nakleja się na konkretne obszary ciała — głównie te, narażone na powstawanie kontuzji i występowanie dolegliwości bólowych.

Koncepcję kinesiology tape wprowadził i opracował chiropraktyk dr Kenzo Kase, który jako pierwszy zasugerował, że plastrowanie dynamiczne może pomóc w dolegliwościach ze strony układu ruchu, układu limfatycznego, a także w celu redukowania blizn. Popularność tej metody sprawiła, że plastry kinesiotaping współcześnie wykorzystuje się w wielu branżach — m.in. w neurologii, ortopedii, a także traumatologii, onkologii, ginekologii i w położnictwie.

Mając na uwadze ten trend, przygotowaliśmy w sklepie pomocedlaseniora.pl profesjonalne taśmy, które wykorzystać można w ramach rehabilitacji czy profilaktyki.

Czym są taśmy do kinesiotapingu?

Aby poprawnie wykonać terapię, konieczne jest zakupienie profesjonalnych, wysokojakościowych taśm lub plastrów. Te powinny być bawełniane, dynamiczne i pokryte hipoalergicznym, akrylowym klejem aktywowanym ciepłem. W ten sposób minimalizowane jest ryzyko wystąpienia alergii skórnych.

Plastry kinesiotaping nakłada się na oczyszczoną i suchą skórę. Mocuje się je bezpośrednio na bolesnym obszarze, zachowując napięcie na poziomie 10%. Tylko ich poprawne umiejscowienie odpowiadać będzie elastyczności mięśni ludzkich, uzyskując przy tym właściwości fizyczne, zbliżone do parametrów ludzkiej skóry.

Kiedy stosuje się tejpy?

Plastrowanie dynamiczne stosowane jest, gdy pacjent zgłasza konkretne dolegliwości bólowe. Wspieranie procesów leczniczych odbywa się zarówno w obrębie narządów ruchu, jak i układu limfatycznego (tzw. taping limfatyczny). Taśma kinezjologiczna może być stosowana u pacjentów z uszkodzonym układem nerwowym, w celu zmniejszenia zapalenia tkanek miękkich i jako wsparcie dla zachowania wyprostowanej postawy. Dodatkowo pomaga w rehabilitacji po udarach, wspiera kończyny po złamaniu, uczestniczy w terapii blizn, a także pomaga poradzić sobie z bólem w odcinku lędźwiowo-krzyżowym (np. podczas ciąży).

Plastry kinesiotaping w ofercie sklepu PomoceDlaSeniora.pl

W ofercie sklepu PomoceDlaSeniora.pl przygotowaliśmy taśmy kinezjologiczne w różnych rozmiarach, dzięki czemu można je z łatwością dostosować do wybranego obszaru ciała, objętego bólem. Wszystkie pochodzą od zaufanych i profesjonalnych producentów, którzy gwarantują bezpieczeństwo stosowania.

Więcej
Jest 2 produktów.
Medyczna taśma kinezjologiczna tejpy do kinesiotapingu DEPAN Wyrób medyczny przeznaczony do leczenia urazów oraz dolegliwości bólowych, zmniejszenia stanów zapalnych, krwiaków oraz obrzęków limfatycznych. Ponadto wspomaga działanie mięśni oraz chroni je przed nadmiernym wysiłkiem lub urazami, stabilizuje stawy. CHARAKTERYSTYKA WYROBU: – Taśma nawinięta...
Czytaj więcej o produkcie
Taśma Kinezjologiczna - Elastyczność i Komfort w Terapii Nasza taśma kinezjologiczna to niezastąpiony element wśród profesjonalnych narzędzi terapeutycznych. Stworzona z myślą o maksymalnym komforcie i skuteczności, umożliwia wykonywanie codziennych czynności bez ograniczeń ruchowych, dzięki czemu rehabilitacja staje się jeszcze bardziej efektywna i...
Czytaj więcej o produkcie
Pokaż 1 - 2 z 2 produktów
Lista życzeń Koszyk
Kontakt 531 955 585
[email protected]