Szczoteczki soniczne do zębów 

Szczoteczki soniczne do zębów

Szczoteczki soniczne do zębów opierają swoją technologię na działaniu sonicznym - a więc na technologii fal dźwiękowych. Fale te emitowane są przez pracujące włosie, które rozbija w ten sposób łańcuchy szkodliwych bakterii. Drgania te mają zasięg do 4 milimetrów do końca włosia, prze co stanowi za ważne wsparcie w codziennej, kompleksowej higienie jamy ustnej.

W sklepie PomoceDlaSeniora.pl oferujemy profesjonalne szczoteczki soniczne, które stanowią za atrakcyjną alternatywę dla klasycznych szczoteczek ręcznych. Ich właściwości i funkcje polecane są zwłaszcza osobom starszym, których jama ustna wymaga szczególnej i dedykowanej ochrony.

Jak działa szczoteczka soniczna?

W jaki sposób usprawnić mycie zębów w przypadku pacjentów starszych lub niepełnosprawnych? Doskonała będzie szczoteczka soniczna, która jest popularną alternatywą dla innych, dostępnych form, służących do czyszczenia płytki nazębnej i linii dziąseł.

Szczoteczki soniczne do zębów docierają w trudno dostępne miejsca w jamie ustnej. Jej zasadniczą zaletą jest dużo dokładniejsze działanie niż gdybyśmy używali klasycznych szczoteczek manualnych lub rotacyjnych. Włókna szczoteczki sonicznej są miękkie i delikatne, co nie uszkadza specyficznej i wymagającej powierzchni zębów.

Szczoteczka soniczna do zębów działa z częstotliwością minimum 260 Hz (czyli prędkość szczoteczki sonicznej wynosi 260 ruchów na sekundę). Ponadto wykonuje ruch wymiatający, który znacznie różni się od sposobu pracy włosia w końcówkach rotacyjnych. Co ważne - liczba ruchów jest znacznie większa i wynosi od około 20 tysięcy do 96 tysięcy na minutę.

Dostępne szczoteczki soniczne do zębów

Szczoteczka soniczna powoduje, że szczotkowanie zębów jest efektywniejsze, a czyszczone przestrzenie międzyzębowe pozbawione są szkodliwych bakterii, które mogą być przyczyną stanów zapalnych. Dzięki drganiom, wywoływanym przez szczoteczkę soniczną senior ma zapewnioną efektywniejszą higienę jamy ustnej, dzięki której nie występuje próchnica czy choroby dziąseł. Wszystko to dzieje się dzięki temu, że fale dźwiękowe wspomagają dużą ilość ruchów czyszczących, co pomaga w pielęgnacji dziąseł i zębów. Z połączenia fal oraz ruchów na minutę powstaje dynamiczny przepływ cieszy, nazywany również efektem kawitacji.

Efekt ten powoduje, że mieszanina śliny, pasty oraz wody przeciskana jest w przestrzeni międzyzębowych, co pozwala w pozbyciu się resztek pokarmu. W ten sposób zakup szczoteczki sonicznej gwarantuje większe zdrowie dziąseł, co wspomaga trawienie. Szczoteczkę elektryczną i soniczną można stosować do codziennego mycia zębów. Jej działania wspomaga klasyczną technikę mycia zębów, docierając do trudno dostępnych miejsc. Profesjonalne modele posiadają różne tryby pracy (w tym masaż dziąseł), czujnik nacisku i tryb gum care, który sprawdzi się przy wrażliwych zębach. Niektóre propozycje wyposażone są w etui podróżne, które pozwala na przenoszenie szczoteczki do np. szpitala. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą szczoteczek sonicznych dostępnych w naszym sklepie, a w razie pytań - do kontaktu.

 

Co daje szczoteczka soniczna do zębów? Efekty

Szczoteczka soniczna do zębów to nowoczesne narzędzie do pielęgnacji jamy ustnej, które korzysta z technologii dźwiękowej do efektywnego usuwania płytki nazębnej i pozostałości jedzenia. Ale co daje szczoteczka soniczna do zębów w praktyce? Przede wszystkim, szczoteczka soniczna jest w stanie dotrzeć do trudno dostępnych miejsc, dzięki czemu jest skuteczniejsza w usuwaniu płytki nazębnej w porównaniu do tradycyjnych szczoteczek. Zwykle są one delikatniejsze dla dziąseł i zębów, co sprawia, że są idealnym wyborem dla osób z wrażliwymi dziąsłami. Jaką szczoteczkę soniczna do zębów kupić? W odpowiedzi na to pytanie warto zwrócić uwagę na jej funkcje, takie jak różne tryby czyszczenia, czas działania baterii oraz dostępność końcówek.

Szczoteczka soniczna czy elektryczna?

Jednym z najczęstszych pytań, jakie się pojawiają w kontekście nowoczesnych szczoteczek, jest: szczoteczka soniczna czy elektryczna? Oba typy mają swoje zalety i wady, ale różnią się przede wszystkim mechanizmem działania. Szczoteczka soniczna korzysta z wibracji dźwiękowych, które pozwalają na dokładniejsze czyszczenie, natomiast szczoteczka elektryczna korzysta z ruchu obrotowego lub oscylacyjnego główki.

Jeżeli zastanawiamy się nad wyborem między szczoteczką soniczna a elektryczną, warto wziąć pod uwagę kilka kryteriów. Szczoteczki soniczne są zazwyczaj delikatniejsze dla dziąseł i mogą być bardziej efektywne w usuwaniu płytki nazębnej z trudno dostępnych miejsc. Szczoteczki elektryczne są zwykle tańsze i ich końcówki są łatwiej dostępne. Ostateczny wybór zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji.

 

Więcej
Jest 3 produktów.
Nowoczesna szczoteczka soniczna AD 2175 Pozwala szybko i sprawnie pozbyć się przebarwień i osadu z zębów, a dodatkowo dba o stan naszych dziąseł i błon śluzowych. Zapewnia bardzo skuteczną higienę jamy ustnej. Ogromną przewagą tego urządzenia jest wykonywanie 30 000 ruchów pulsacyjnych na minutę, co pozwala na usunięcie nawet do 7 razy więcej kamienia...
Czytaj więcej o produkcie
Zestaw 4 wymiennych końcówek do szczoteczki sonicznej ADLER AD 2175 Dbanie o prawidłową higienę jamy ustnej jest dziś wyjątkowo proste. Dzięki nowoczesnej technologii możemy korzystać z innowacyjnych rozwiązań jak na przykład sonicznej szczoteczki do zębów ADLER AD 2175. To urządzenie, które pozwala szybko i sprawnie usunąć osad i przebarwienia z zębów....
Czytaj więcej o produkcie
Nowoczesna szczoteczka soniczna HAXE Szczoteczka soniczna o nowoczesnym  wyglądzie, którą wyróżnia minimalizm - jest uniwersalna i nadaje się do użytku zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn. Pięć trybów czyszczenia umożliwia idealne dopasowanie do indywidualnych potrzeb użytkownika.  Szczoteczka wykonuje od 35 000 do 42 000 wibracji na minutę w zależności...
Czytaj więcej o produkcie
Pokaż 1 - 3 z 3 produktów
Lista życzeń Koszyk
Kontakt 531 955 585
[email protected]