Żele konopne 

Żele konopne

Konopia siewna jest niezwykle chętnie wykorzystywane w branży kosmetycznej. Ta popularność wynika głównie z cennych właściwości - odżywczych, kojących i regenerujących. Ponadto olej, ze względu na swoją konsystencję, jest idealnym środowiskiem do rozpuszczania witamin, dzięki czemu produkty konopne są niezwykle efektywne i skuteczne w pielęgnacji. Połączenie wszystkich tych cech powoduje, że dermatolodzy niezwykle chętnie i często zalecają stosowanie kremów, mydeł i balsamów na bazie konopi.

Wśród popularnych produktów są również żele konopne do masażu, które powstały z myślą o bólach mięśni i stawów. Ich zastosowanie jest niezwykle szerokie - zwłaszcza w przypadku osób starszych, niepełnosprawnych lub prowadzących aktywny tryb życia.

W sklepie PomoceDlaSeniora.pl oferujemy profesjonalne, bezpieczne i sprawdzone żele konopne, które zmniejszają sztywność mięśni, pobudzają krążenie krwi i są niezwykle często zachwalane w medycynie naturalnej.

Żel konopny na bóle mięśni i stawów

Żel konopny łączy w sobie dwie cechy: działa przeciwbólowo i pielęgnacyjnie. Dzięki lekkiej formule szybko wchłania się w skórę, nie pozostawia tłustego filmu, a przy tym działa kojąco, przeciwzapalnie i hamuje procesy starzenia. Największą zaletą żeli jest zdolność do łagodzenia bólu i przynoszenia ulgi, której obecność wynika z np. sztywności mięśni.

Maści konopne mają właściwości rozgrzewające, niwelują zwyrodnienia stawów i bóle kręgosłupa. Ponadto działanie regenerujące pozwala zachować aktywny tryb życia, niwelując nieprzyjemne spięcia - tzw. zakwasy. Jeśli więc narzekasz na bóle stawów lub walczysz z nawracającymi urazami - maść konopna jest doskonałą propozycją, która powinna pojawić się w codziennej pielęgnacji.

Kremy i maści konopne nakłada się na miejscowo na czystą skórę - najlepiej w miejscach, gdzie występują stany zapalne. Większość z nich ma działanie chłodzące, dzięki czemu natychmiastowo przynoszą ulgę w np. przypadku zerwania wiązadeł, siniaków, stłuczeniach, a także w przypadku blizn potrądzikowych.

Żel konopny czeski

Żele konopne czeskie wyróżniają się domieszką dodatkowych składników - np. mentolu kamfory czy żywokostu, które mają właściwości chłodzące. Czeskie żele konopne doskonale więc radzą sobie ze stłuczeniami lub miejscowymi podrażnieniami.

Maść konopna czy żel, który w składzie ma olej konopny jest doskonałym uzupełnieniem codziennej pielęgnacji, która wymaga nawilżenia i regeneracji. Starannie skomponowane kosmetyki na bazie CBD odmładzają, zamykają popękane naczynka, likwidują blizny i przygotowują stawy do kolejnych aktywności. W przypadku pytań o dostępne produkty zachęcamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego.

Więcej
Brak produktów w tej kategorii.
Lista życzeń Koszyk
Kontakt 531 955 585
[email protected]