Irygatory dentystyczne 

Irygatory dentystyczne

Irygatory dentystyczne są urządzeniami służącymi do płukania jamy ustnej. Dzięki pulsującemu strumieniu wody pod ciśnieniem usuwają płytki bakteryjne i resztki jedzenia z tzw. powierzchni statycznych oraz poniżej linii dziąseł. Tak tworzonym pulsacyjny strumień wody masuje dziąsła, poprawia ukrwienie i wspomaga w codziennej pielęgnacji jamy ustnej.

W sklepie PomoceDlaSeniora.pl proponujemy irygatory bezprzewodowe, które raczą swoją funkcjonalnością i niezawodnością. W przypadku pytań lub wątpliwości zachęcamy do zadawania pytań naszym specjalistom i doradcom, którzy pomogą wybrać najlepszy irygator bezprzewodowy.

Irygator do zębów - co to jest?

Profesjonalne irygatory bezprzewodowe (które mają wbudowany akumulator) wyróżniają się jeszcze większą funkcjonalnością i poręcznością — szczególnie cenną w przypadku pacjentów, którzy podróżują lub odbywają rehabilitację poza swoim miejscem zamieszkania.

Jak działa irygator? Według specjalistów — również stomatologów — irygator dentystyczny jest znacznie efektywniejszy od nici dentystycznych czy klasyczne szczoteczki. Wszystko to zasługa strumienia wody, który dociera do obszarów poniżej linii dziąseł, czyszcząc kieszenie dziąsłowe, co z kolei zapewnia kompleksową ochronę i efektywną pielęgnację i higienę jamy ustnej. Aby do tego doszło irygator musi posiadać niewielki zbiornik na wodę, która następnie nakierowana jest na dziąsła, usuwając resztki pokarmu i czyszcząc powstały kamień nazębny. Regularne czyszczenie jamy ustnej przy pomocy irygatora zapobiega choroby dziąseł, usprawniając pielęgnację nawet przy wrażliwych dziąsłach.

Irygatory bezprzewodowe można zabierać w podróż, zachowując prawidłową jamę ustną w niemalże każdym miejscu. Alternatywą dla nich są irygatory stacjonarne, które ze względu na swoją funkcjonalność posłużą w warunkach domowych.

Irygator bezprzewodowy i irygator stacjonarny służy do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych, wykonywania masażu dziąseł i oczywiście do codziennej higieny jamy ustnej. Skupiony strumień wody uzupełnia codzienną pielęgnację, nie uszkadzając delikatnych dziąseł i nie podrażniają przestrzeni, tak jak może to mieć miejsce przy częstym nitkowaniu.

Ze względu na właściwości i wykorzystywanie ciśnienia wody, zalecany jest zwłaszcza w przypadku założonego aparatu ortodontycznego. Różne strumienie wody docierają bowiem do obszarów, które są niedostępne klasycznym szczoteczkom, a które należy pielęgnować, aby uniknąć stanów zapalnych. Irygatory dla osób noszących aparaty ortodontyczne nie różnią się od innych, dostępnych modeli. Warto jednak przy ich wyborze zwróć uwagę na końcówki ortodontyczne i rodzaje strumienia wody, które wbudowane są w wybrany moduł. Ostatecznie więc urządzenie te jest niezwykle uniwersalne i zalecane jest pacjentom, który chcą zachować profilaktykę przed chorobami dziąseł, a także wszystkim, którzy pragną zachować dobrą, ogólną kondycję dziąseł i zdrowy stan płytki nazębnej.

W sklepie PomoceDlaSeniora.pl oferujemy wyłącznie sprawdzone, profesjonalne i funkcjonalne irygatory do zębów. W przypadku pytań o to jak czyścić irygator, jaki irygator do zębów wybrać, na jakie opcje zwrócić uwagę — zachęcamy do kontaktu z naszym sklepem.

Irygator do zębów — jaki wybrać?

Pytanie, jaki wybrać irygator do zębów, nie jest proste, ponieważ odpowiedź zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji. Na rynku dostępne są różne modele, od podstawowych irygatorów stomatologicznych po zaawansowane urządzenia z różnymi trybami i nasadkami. Jeżeli szukasz mocnego irygatora do zębów, warto zwrócić uwagę na urządzenia z regulowanym ciśnieniem wody i różnymi rodzajami końcówek. Kolejnym aspektem do rozważenia jest zasilanie — niektóre irygatory są przenośne i działają na baterie, podczas gdy inne wymagają podłączenia do sieci elektrycznej.

Jak używać irygatora do zębów?

Kiedy już zdecydujesz, jaki wybrać irygator do zębów, ważne jest, aby wiedzieć, jak używać irygatora do zębów w sposób efektywny. Procedura jest zwykle prostą, lecz wymaga pewnej precyzji. Po umyciu zębów szczoteczką, napełnij pojemnik irygatora wodą i wybierz odpowiednią końcówkę. Ustaw urządzenie na najniższym poziomie ciśnienia i kieruj strumień wody na przestrzenie między zębami oraz linie dziąsła. W miarę przyzwyczajenia można zwiększać ciśnienie. Jak działa irygator do mycia zębów? Działa on poprzez usunięcie płytki i resztek pokarmu, które tradycyjna szczoteczka może przeoczyć. Regularne używanie irygatora do jamy ustnej może znacząco poprawić zdrowie dziąseł i zminimalizować ryzyko problemów stomatologicznych.

Zapamiętaj, że choć irygatory są skutecznym narzędziem w higienie jamy ustnej, nie zastępują one konieczności regularnych wizyt u dentysty.

 

Więcej
Jest 6 produktów.
Bezprzewodowy irygator do zębów HAXE Irygator do jamy ustnej to urządzenie pozwalające na dokładne oczyszczanie przestrzeni międzyzębowych. Regularne stosowanie irygatora pozwala na usunięcie do 99,9% płytki nazębnej w domu. Dodatkowa końcówka zakończona miękkim włosiem, pozwala na utrzymanie higieny jamy ustnej osobom noszącym aparat ortodontyczny....
Czytaj więcej o produkcie
Stacjonarny irygator dentystyczny do zębów HAXE RST5106 Irygator do jamy ustnej to idealne urządzenie dla osób dbających o higienę jamy ustnej. Usuwa resztki pokarmów, osad i bakterie z trudno dostępnych miejsc w obrębie jamy ustnej, dzięki czemu redukuje płytkę nazębną i zmniejsza ryzyko powstawania kamienia. Pomaga w utrzymaniu czystości aparatów...
Czytaj więcej o produkcie
Irygator do jamy ustnej PREMIUM Model: HX718    Bezprzewodowy irygator do zębów HAXE HX718 to małe ale innowacyjne urządzenie do irygacji jamy ustnej. Skupiony strumień wody pod ciśnieniem usuwa płytkę, która powoduje powstawanie kamienia nazębnego. Irygator HX718 jest mobilny i lekki, co pozwala na zabranie go w dowolne miejsce. Irygator będzie idealnym...
Czytaj więcej o produkcie
Irygator do jamy ustnej Model: HX720 Irygator HX720 to połączenie wygody stacjonarnych modeli z mobilnością przenośnych wersji. Duży zbiornik, funkcjonalna rączka z przełącznikiem i zasilanie za pomocą akumulatora sprawiają, że jest to jeden z najciekawszych modeli na rynku.Używając irygatora każdego dnia, zadbasz o precyzyjną higienę jamy ustnej....
Czytaj więcej o produkcie
IRYGATOR DO JAMY USTNEJ HAXE HX719 MODEL: HX719    Bezprzewodowy irygator Haxe to produkt dedykowany dla osób dbających o higienę i zdrowie jamy ustnej. Irygator Haxe uzupełnia codzienną pielęgnację zębów i dziąseł. Bezprzewodowy irygator do zębów zasilany jest za pomocą wbudowanego akumulatora. Regularne używany może usunąć nawet 99% płytki nazębnej, a...
Czytaj więcej o produkcie
Irygator do jamy ustnej PREMIUM Model: HX718    Bezprzewodowy irygator do zębów HAXE HX718 to małe ale innowacyjne urządzenie do irygacji jamy ustnej. Skupiony strumień wody pod ciśnieniem usuwa płytkę, która powoduje powstawanie kamienia nazębnego. Irygator HX718 jest mobilny i lekki, co pozwala na zabranie go w dowolne miejsce. Irygator będzie idealnym...
Czytaj więcej o produkcie
Pokaż 1 - 6 z 6 produktów
Lista życzeń Koszyk
Kontakt 531 955 585
[email protected]