Jak dobrać laskę ortopedyczną?

On:

Jak dobrać laskę ortopedyczną?

Ograniczona koordynacja ruchowa, utrata pełnej sprawności, gorzej funkcjonujące biodro to sygnał, że czas poszukać wsparcia w postaci laski ortopedycznej. To niewielka pomoc, a zapewni większą stabilność i odciąży biodro. Dzięki niej samotne wyjścia z domu nie będą już uciążliwe.

  

   Eleganckie drewniane nawiązujące do tradycji, oryginalne wyposażone w efektowne uchwyty, malowane czy aluminiowe z regulowaną długością? Jeśli chodzi o laski ortopedyczne, to trzeba powiedzieć, że jest w czym wybierać. Każdy senior z pewnością znajdzie coś stylowego dla siebie. Pamiętając o tym, że liczy się nie tylko wygląd, ale przede wszystkim funkcjonalność, seniorom o dużych ograniczeniach sprawnościowych proponujemy laski na trójnogu i czworonogu. Zaczniemy od odpowiedzi na najczęściej zadawane pytanie przez naszych klientów, czyli...

Jak dobrać wysokość laski?

   Wybór odpowiedniej laski uzależniony jest nie tyle od wzrostu, ile od anatomii przyszłego użytkownika. Każdy z nas jest inny i ma inną długość kończyn dolnych i górnych w stosunku do tułowia. Żeby określić, jak długa powinna być laska, trzeba stanąć ze swobodnie opuszczonymi lekko zgiętymi łokciami (maksymalny kąt to 30 stopni) i w tak przyjętej pozycji miarką zmierzyć odległość od podłogi do nadgarstka. Pamiętając o tym, by przyszły użytkownik miał na sobie buty, w których najczęściej będzie chodził. W ten sposób wielu rehabilitantów dobiera laski dla swoich pacjentów. Laska dobrana jest właściwie, jeśli w czasie jej korzystania użytkownik przyjmuje wyprostowaną pozycję ciała, a laska pracuje pionowo, równolegle do osi ciała. Trzeba też dodać, że właściwa regulacja wysokości nie tylko daje komfort użytkowania, ale także zapewnia bezpieczeństwo.

Aluminiowa czy drewniana?

   Skoro już wiemy jak dostosować wysokość, może paść pytanie o to, którą z nich wybrać? Tak naprawdę zależy to od naszych osobistych preferencji. Wszystkie laski, które znajdziecie w naszym sklepie, są produktami wykonanymi z solidnych materiałów i każda z nich posiada antypoślizgową nakładkę. Tradycjonalistom z pewnością spodoba się laska drewniana z uchwytem derby albo z uchwytem w kształcie litery T. W drugiej połowie XIX wieku drewniane laski wykonane z twardego drewna były nieodłącznym elementem stroju eleganckiego mężczyzny. Dziś świetnie sprawdzają się w roli podparcia. Często wybierane są także aluminiowe laski, które dopasowuje się do wzrostu użytkownika poprzez przesunięcie połączonych ze sobą teleskopowo rurek, a następnie ich zablokowaniu. Są to laski bardzo wygodne i niezwykle lekkie. Osoby z niepełnosprawnymi kończynami dolnymi, które mają problem z zachowaniem równowagi, powinny zwrócić uwagę na laski z wielopunktowym podparciem. Dzięki nim można poruszać się znacznie stabilniej. Są też ozdobne laski z poręczami w kształcie głowy kaczki lub nagiej kobiety. Wiemy już jak kupić odpowiednią laskę i którą z nich wybrać, to teraz garść przydatnych porad na temat tego, jak czyścić i przechowywać swoją laskę.

Jak dbać o laskę, by służyła długie lata?

  • Elementy z tworzywa czyścimy zwilżoną szmatką nasączoną łagodnym środkiem czyszczącym. Następnie przecieramy wilgotną szmatką i wycieramy aż do sucha. Lasek z aluminium nie wolno czyścić mocnymi detergentami ani innymi środkami, które mogą wchodzić w reakcję z tym tworzywem.
  • Trzeba pamiętać o tym, by na bieżąco usuwać zanieczyszczenia ze spodu nasadki z kurzu, włosów, błota itp.
  • Laskę przechowujemy w temperaturze pokojowej, unikając sztucznych źródeł ciepła (kaloryfer). Unikamy też pomieszczeń o wysokiej wilgotności.

To wszystko na temat lasek ortopedycznych. Dajcie znać w komentarzach, jaką laskę wybraliście i czy dobrze wam służy:)

Komentarze

Napisz komentarz

Lista życzeń Koszyk
Kontakt 531 955 585
[email protected]