Tego nie może zabraknąć w toalecie seniora (szczególnie po operacji biodra)

On:

Ten, kto nie boryka się z problemami ze wstawaniem, siadaniem i poruszaniem się po operacji stawu biodrowego ten nie zrozumie ile wysiłku i bólu trzeba włożyć w zwykłe wyjście do toalety. Dlatego, by uczynić tę codzienną czynność możliwą do zrealizowania i ulżyć sobie (lub bliskim) w cierpieniu, warto wyposażyć toaletę w nasadkę toaletową.

Problem nie tyczy się tylko osób po przebytych operacjach. Z załatwianiem swoich potrzeb fizjologicznych mogą mieć osoby z różnego rodzaju bólami kostno- stawowymi, a nawet kobiety po porodzie. Dlaczego wyjście do toalety może być nie lada wyzwaniem? Wszystkiemu winna jest... toaleta. Klasyczne muszle toaletowe są niskie i korzystanie z nich może być sporym problemem, szczególnie dla starszych osób. To właśnie z myślą o nich, na rynku pojawiły się podwyższające nasadki toaletowe, które ułatwiają korzystanie z toalety. W naszym sklepie znajdziecie nasadki różnego rodzaju: miękkie wysokie na 5 cm lub 10 cm, ze specjalnymi wycięciami z przodu i tyłu, a także takie, które mają zamontowane poręcza. Omówimy wszystkie rodzaje i podpowiemy, na co zwracać uwagę przy ich wyborze.

Miękka nasadka- dla osób z oparzeniami, opuchliznami, odleżynami

Miękka nasadka


Tradycyjne nasadki zazwyczaj wykonane są z twardego plastiku. Natomiast miękka nasadka wykonana jest ze specjalnej pianki, która pokryta jest wodoodporną powierzchnią. Taka „poduszka” na sedes nie tylko podnosi wysokość siedziska, ale zapewnia większy komfort w czasie użytkowania. Przeznaczona jest dla osób z oparzeniami, odleżynami, hemoroidami, z obrzękami w obrębie krocza czy opuchliznami pooperacyjnymi. Dostępne w naszych sklepie nasadki bez problemu nakłada się na sedes, a ich powłokę łatwo utrzymać w czystości.


Profilowana nasadka- ułatwia higienę miejsc intymnych

Profilowana nasadka


Nasadki toaletowe różnią się między sobą nie tylko tworzywem, z którego są wykonane, ale także sposobem wyprofilowania. Nasadki z wycięciami w przedniej i tylnej części, znacznie ułatwią dbanie o higienę miejsc intymnych. Anatomiczny kształt nasadki pozwala na wygodne korzystanie z toalety. Nasadka jest także wysoka na 10 cm, spełnia więc swoją podstawową funkcję, a więc ułatwia siadanie i wstawanie z toalety.


Nasadka z poręczami- dla osób o obniżonej sprawności fizycznej

Nasadka z poręczami


Wśród nasadek wyróżniamy także te, które posiadają poręcza. Są odpowiednie dla osób, które cierpią na dolegliwości neurologiczne i mają trudności z utrzymaniem równowagi, są też idealne dla osób, które przebyły operacje i mają problemy z poruszaniem się. Dodatkowe uchwyty pozwolą na bezpieczne i stabilne podparcie się w czasie siadania i wstawania z toalety, a to z kolei zminimalizuje ryzyko upadku. Niektóre z modeli nasadek z poręczami są wyposażone w odchylane rączki, które dodatkowo pomagają wstać z toalety. Ten model https://www.pomocedlaseniora.pl/nasadki-podwyzszajace-na-sedes/328-nasadka-nakladka-toaletowa-na-sedes-z-poreczami.html jest na tyle uniwersalny, że pasuje na 95% toalet.


Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniej nasadki?


By wybrać odpowiednią nasadkę toaletową, trzeba kierować się nie tylko wygodą osoby starszej, ale także innymi czynnikami. Trzeba wziąć pod uwagę wzrost użytkownika, jakość tworzywa, z którego wykonana jest nasadka i to czy będzie ona kompatybilna z muszlą, którą mamy w domu.


Wzrost- jeśli chodzi o wzrost, to nasadka będzie dobrze dobrana, jeśli podczas siedzenia stopy będą płasko przylegać do ziemi, a kolana będą układać się pod kątem około 90 stopni. Na rynku dostępne są nasadki o różnych wysokościach m.in. 5 cm, 7 cm, 10 cm czy 15 cm. Jeśli z toalety korzystają też inne osoby, należy wybrać taką, która będzie odpowiednia dla wszystkich użytkowników toalety.

Tworzywo- nasadka powinna wyróżniać się stabilną konstrukcją, nowoczesnym systemem mocowania, dzięki któremu będzie idealnie przylegać do muszli i nie będzie się przesuwać w trakcie użytkowania. Idealna nasadka powinna być łatwa w montażu, a jej utrzymanie w czystości nie powinno stanowić problemu. Dlatego tworzywo, z którego nasadka została wyprodukowana, powinno być hipoalergiczne, łatwe w czyszczeniu i dezynfekcji. Przy wyborze należy też pamiętać o maksymalnym obciążeniu nasadki. Producent zawsze umieszcza taką informację przy produkcie.

Kompatybilność- przed zakupem nasadki trzeba sprawdzić, czy będzie pasowała do toalety, którą mamy w domu. Trzeba pamiętać o tym, że nasadki mogą być okrągłe lub podłużne. Ta odpowiednia powinna kształtem pasować do tej, którą mamy w domu. Na szczęście producenci nasadek dbają o to, by ich produkty pasowały do klasycznych toalet, więc jeśli w domu jest uniwersalna muszla, to nie powinno być problemów z dopasowaniem do niej odpowiedniej nasadki.

Nasadki toaletowe to jedne z tych artykułów medycznych, które znacznie ułatwiają życie starszym osobom. Nie są drogie, a dzięki nim wyprawa do toalety nie będzie już wyzwaniem, a stanie się zwykłą codzienną czynnością.

Komentarze

Napisz komentarz

Lista życzeń Koszyk
Kontakt 531 955 585
[email protected]